Nasze strony wykorzystują pliki cookies. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookies, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.
Więcej informacji znajdą Państwo klikając tutaj>>

SPONSOR


SPONSOR TECHNICZNY


PATRONPATRON MEDIALNY


Historia


Historia Naszej ekipy rozpisana jest sezonowo każdy sezon zaczyna się u Nas priorytetowym sportem: halówką we wrześniu a kończy relaksem na plażówce w sierpniu.


Z kolei od sezonu 2008/2009 zostało to zmienione i zaczynamy od plażówki a kończymy halówką.


POZOSTAŁA HISTORIA OD SEZONU 2008/2009 ZNAJDUJE SIĘ NA PASKU PODMENU PO KLIKNIĘCIU W LINK POZOSTAŁE AKTUALNOŚCI

Nasza drużyna powstała w 1999r. na plaży w Sztutowie. Kilku chłopaków ze Stegny zorganizowało się i pojechało na turniej plażowej piłki nożnej. Trafiliśmy na V Otwarte Mistrzostwa Jantarowego Wybrzeża w Plażowej Piłce Nożnej Sztutowo '99. Z braku pomysłów na nazwę drużyny nazwaliśmy się FC Ćwoki. Pierwszy turniej jak na taki skład okazał się sukcesem wyszliśmy z grupy i odpadliśmy w ćwierćfinale. Od tej pory sumiennie co roku braliśmy udział w całym wakacyjnym cyklu imprez piłkarskich na plaży. W pierwszym turnieju zagrali: Juśko – Wojciuch, Witkowski, Chojnacki, Kuchnio

Dopiero w sezonie 2000/2001 na plaży w Sztutowie udało się nam odnieść pierwszy znaczący sukces. Zajęliśmy III miejsce w VII Mistrzostwach Jantarowego Wybrzeża w piłce nożnej plażowej pokonując w finale (pierwszy raz w historii) mocny zespół Bałtyku Sztutowo 2:1.
Tego samego roku zajęliśmy III miejsce o Puchar Lata w plażowej piłce nożnej. Niestety dwa ewidentne błędy sędziego w meczu z głównym faworytem Baltica Sztutowo wyeliminowały nas z walki o I miejsce.

W sezonie 2001/2002 Na plaży nie było większych sukcesów. Z różnych powodów był przestój.

W sezonie 2002/2003 Dzięki pomocy finansowej w postaci stroi sportowych firmy P.P.H.U. WEMA Sp.J. udało się nam złożyć drużynę i przystąpić do Żuławskiej Halowej Ligi Piłki Nożnej w Nowym Dworze Gdańskim. W II lidze zajęliśmy IX miejsce wyprzedzając o 2 miejsca lokalnego rywala Nadmorzanina Stegna. Treningi mieliśmy 2 x w tygodniu na małej sali. Na plaży w Sztutowie udało się nam zdobyć III miejsce w IX Mistrzostwach Jantarowego Wybrzeża. W większości turniejów już znajdowaliśmy się w czołówce.

W sezonie 2003/2004 zagraliśmy już pod nazwą naszego sponsora WEMA Sztutowo. Na hali udało się pozyskać kilku wartościowych zawodników w tym Tomka Szweca, dzięki czemu zdołaliśmy w II lidze halowej zająć 3 miejsce, które jak się później okazało dało nam awans bocznymi drzwiami do I ligi. Na plaży wzięliśmy udział w Eliminacji do Pucharu Polski Lech Beach Soccer Tour Darłowo 2004. Pokazaliśmy się z bardzo dobrej strony i tylko z braku szczęścia nie udało się awansować do finałów tejże imprezy. Po powrocie do Sztutowa zwyciężyliśmy w najważniejszej imprezie X Otwartych Mistrzostwach Jantarowego Wybrzeża.

W sezonie 2004/2005 Pomimo już bardziej profesjonalnego podejścia (treningi na pełnowymiarowej hali 2 x w tygodniu), sezonu halowego nie można uznać za udany pod każdym względem. Zaczęło się od dobrego początku w I lidze kolejne wzmocnienia i dobre pierwsze mecze sprawiły, że wszyscy traktowali nas jako mocnego przeciwnika. Niestety kilku zawodników nie sprostało stawianym wymaganiom i skończyło się bardzo źle. Z groźnego przeciwnika staliśmy się chłopcami do bicia i zajęliśmy ostatnie miejsce w I lidze. Na pocieszenie zajęliśmy V miejsce na turnieju Amatorów w piłce halowej Kwidzyn 2005. I zanotowaliśmy słaby występ na Ogólnopolskim turnieju Etna Cup. Sezonu plażowego nie można uznać za udany: Jedyny sukces na plaży w Sztutowie: (można powiedzieć szczęśliwy) zdobyliśmy Puchar Radia Plus 2005r. Błysnął formą Cisek, który zdobył 11 bramek ze strzelonych 14. Beachsoccer ponownie okazał się pechowy (tym razem ze względu na skład) jak się później okazało najgorszy, ledwo zebraną drużyną wzmocnioną przez zaprzyjaźnionych chłopaków z Chojnic: Synoradzkiego i Mączkowskiego nie udało się ponownie wyjść z grupy. Wygraliśmy tylko jeden mecz.

W sezonie 2005/2006 Ponownie na hali zaliczyliśmy nieudany sezon. Szczęśliwie pozostaliśmy w I lidze dzięki wycofaniu się dwóch drużyn. Nietrafione wzmocnienia dały nam tylko nadzieje na sparingach przed ligą. W lidze było już tylko gorzej. Wszystkie przegrane mecze spowodowały spadek do II ligi. Na koniec na pocieszenie zwyciężyliśmy w Gdańskich Mistrzostwach Halowych w grupie średniego stopnia zaawansowania całkiem innym składem niż w lidze. Zdobyliśmy również Superpuchar tej imprezy gdzie zagrali zwycięzcy wszystkich grup. Gorszy występ zanotowaliśmy w Turnieju Amatorów w piłce halowej Kwidzyn 2006 zajmując IX miejsce. Oraz po raz drugi w turnieju Etna Cup gdzie nie udało się wyjść z grupy. Między czasie została założona Amatorska Szkółka Piłkarska prowadzona przez Krzysztofa Juśko, rocznika 1997 i młodsi. Jeśli chodzi o plażę sezon okazał się przełomowy (najlepszy do tej pory), (Pozyskaliśmy prawdziwego Trenera i ustabilizowaliśmy skład) na kolejnej Eliminacji Lech Beach Soccer Tour Mrzeżyno 2006 zagraliśmy prawie w optymalnym składzie. Występ był bardzo dobry potrafiliśmy pokonać IV drużynę MP 2006 „Americanos” Słupsk. Niestety jak zwykle brak szczęścia i nie udało się awansować do półfinałów tej imprezy. W Stegnie zorganizowaliśmy turniej pod nazwą COMPLEX CUP 2006, w którym jak zwykle pechowo (szczęście Nas omija, i to szerokim łukiem) (po karnych) odpadliśmy w grupie zajmując ostatecznie 5 miejsce. Jedynym wyróżnieniem był fakt wybrania naszego zawodnika drugim bramkarzem turnieju. Na podobnym turnieju w Sztutowie Willa Baltic CUP 2006, kolejny raz pechowo (tylko jedną bramką) nie udało się nam awansować do półfinału zajęliśmy V miejsce. Następnie zajęliśmy II miejsce w turnieju o Puchar Prezesa Słonecznej Mierzei w Beach Soccer. III miejsce o Puchar Dziennika Bałtyckiego, oraz zwyciężyliśmy w turnieju o Puchar Lata 2006 (drugim pod względem wartości turnieju sztandarowym w Sztutowie). Między czasie drużyna pod naszą nazwą COMPLEX / WEMA Sztutowo pod wodzą trenera Glazera i kierownika Juśko, zdobyła brązowy medal na Mistrzostwach Polski Juniorów w Beach Soccer Sztutowo 2006r. W lipcu został założony Uczniowski Klub Sportowy „Morze” Stegna w celu zgłoszenia drużyny Juniorów do rozgrywek PomZPN. Powoli zaczynaliśmy wszystko układać.

Sezon 2006/2007 Do rozgrywek ligowych na hali dołączyło kilku jak się potem okazało bardzo wartościowych graczy. Wszystko poukładane przez trenera doprowadziło do wygrania II ligi ŻHLPN. Odnotowaliśmy tylko dwie porażki (druga w ostatniej kolejce mając zapewniony tytuł mistrza) i jedenaście zwycięstw. Między czasie zajęliśmy 10 miejsce (na 25) w mocno obsadzonym turnieju w Żukowie (Pomorskie Mistrzostwa w Futsalu). Potem dużo słabszy występ w kolejnej edycji tych rozgrywek zniechęcił nas do następnego udziału. Dobry występ w Ogólnopolskim turnieju ETNA CUP dał nam miejsca 5-8. W Turnieju Amatorów w piłce halowej Kwidzyn 2007 znowu nie zagraliśmy w optymalnym składzie (to już chyba tradycja tej imprezy J) i po porażce 0:1 i remisie 1:1 nie wyszliśmy z grupy. Juniorzy zajęli przedostatnie miejsce w lidze Juniorów co było celem minimum. Turnieje halowe Juniorów były tylko i wyłącznie dla ogrania przeważnie byliśmy czerwoną latarnią. Dużym sukcesem było wygranie grupy eliminacyjnej w NDG o Puchar TP im. Marka Wielgusa. W Stężycy graliśmy w 16 najlepszych ekip w województwie niestety przegrywając wszystkie swoje mecze. Sezon plażowy był najciekawszy w naszej historii. W wakacje na plaży w Stegnie organizowaliśmy turnieje plażowej piłki nożnej dla dzieci i wszystkich chętnych. Udało się nam także zorganizować turniej COMPLEX BS CUP 2007 pod patronatem Polskiej Federacji Beach Soccer'a. Występ nie był dla nas udany, ale impreza wypaliła bardzo dobrze. Na turniejach plażowych w Stegnie byliśmy drużyną która ściśle plasowała się w czołówce (w większości miejsca medalowe). W Sztutowie na plaży, gdzie udawaliśmy się sporadycznie także udało się zdobyć kilka medali. Wzięliśmy udział także w Mistrzostwach Polski Juniorów w Beach Soccer Sztutowo 2007r. Mieliśmy bardzo dobry skład, przegraliśmy jednak bardzo pechowo mecze w grupie i zajęliśmy 5 miejsce. W oficjalnych rozgrywkach Beach Soccer wypadliśmy fatalnie. Po połączeniu sił z Gdańskim Baunsem drużyna nie była w stanie zgrać się tak jak trzeba i sezon zakończyliśmy bardzo szybko wygrywając tylko jeden mecz. Juniorzy wzięli udział w obozie sportowym w Nowej Wsi Przywidzkiej w ramach przygotowań do nowego sezonu.

Sezon 2007/2008 Ze składu, który wygrał II ligę ŻHLPN wykruszyli się podstawowi gracze. Kilku młodych zawodników dostało swoje szanse. Niestety I liga była ponad nasz poziom i trzeba było posiłkować się zawodnikami z zewnątrz. Zagrali z nami m.in. Mariusz Kazimierczak (na tamtą chwilę Reprezentant Kraju), Marcin Synoradzki, Michał Jeszka czy Jakub Skiba. Dzięki nim udało się utrzymać pierwszy raz w historii w I lidze ŻHLPN. Na koniec sezonu podziękowaliśmy za współpracę kilku zawodnikom i trzeba było myśleć o budowaniu drużyny na nowy sezon. Turniej w Kwidzynie jak zwykle zakończyliśmy z kompletem porażek. Po raz pierwszy w tym sezonie udało się zmobilizować jednych z najlepszych zawodników z Powiatu Nowodworskiego i zgłosić się pod naszym stowarzyszeniem jako FC Thermel Nowy Dwór Gdański do 3 Polskiej Ligi Futsalu zajmując ostatecznie 3 miejsce. W Pucharze Polski w Futsalu przeszliśmy I rundę, w drugiej pechowo przegrywając awans odpadliśmy z Pucharu. Na turniej Etna Cup pojechaliśmy jako FC Thermel. Po wyjściu z grupy, na mecze ćwierćfinałowe pojechaliśmy osłabieni i nie udało się awansować dalej. Wynik mógł być jednak dużo lepszy. Zgłosiliśmy się także do Młodzieżowych Mistrzostw Polski w Futsalu, które odbyły się w Chojnicach. Niestety Ogólnopolska czołówka była poza naszym zasięgiem, przegraliśmy wszystkie mecze w grupie. Do naszych sekcji w tym sezonie na hali dołączyli Oldboye ze Stegny grając pod naszą nazwą i w mocno wzmocnionym składzie zajęli wysokie 4 miejsce w ŻHLPN Oldboy. Juniorzy w lidze PomZPN zagrali bardzo słabo ostatecznie zajmując po raz kolejny przedostatnie miejsce. Na początku 2008r. dołączyliśmy do treningów Juniorskich kilku zawodników z rocznika 1996. Okazało się to strzałem w 10. Ze starszymi kolegami nasi Juniorzy plasowali się w czołówkach turniejów trawiastych szkolnych i klubowych, a najlepszym wynikiem był srebrny medal w Mini Euro w Nowym Dworze Gdańskim, gdzie chłopcy grali ze starszym rocznikiem czyli 95. Po raz kolejny organizowaliśmy turnieje plażowe w Stegnie oraz dodatkowo turnieje siatkonogi plażowej, gdzie poza konkurencją był duet Krzysztof Juśko i Sławomir Tomalski, który wygrał dwa turnieje i raz był trzeci. Sezon na plazy był chyba najlepszym sezonem w historii. Postawiliśmy na młodzież, dołączając do drużyny kilku utalentowanych juniorów z klubu LKS Żuławy. Rozgrywki na plaży w Stegnie były zdominowane przez naszą drużynę. udało się także osiągnąć sukcesy na plaży w Sztutowie. Największym było zdobycie Pucharu Powiatu, gdzie w półfinale pokonaliśmy bardzo mocne Hemako Sztutowo, a w finale jeszcze mocniejszą Copacabanę Gdańsk. W Eliminacjach do Mistrzostw Polski zajęliśmy z własnej winy 6 miejsce a 5 awansowało do Finałów. Byliśmy czarnym koniem imprezy i graliśmy bardzo ciekawie. Jednak niewiele zabrakło do awansu. Z kolei w Eliminacjach do Pucharu Polski w Sztutowie byliśmy na dobrej drodze aby ten awans osiągnąć tym razem jednak szczęście znowu nas ominęło. W decydującym meczu zagraliśmy osłabieni (bez dwóch naszych liderów) i przegraliśmy szanse awansu. Był to jednak najlepszy sezon w historii. Zajęliśmy 16 miejsce w Polsce i dzięki temu w przyszłym roku zostajemy rozstawieni w najważniejszych imprezach. Mistrzostwa Polski okazały się niewypałem. Pomimo dobrego składu przegraliśmy wszystkie mecze w grupie. Juniorzy w ramach przygotowań do nowego sezonu wzięli udział w obozie w Nowym Dworze Mazowieckim.

Sezon 2008/2009 Ten sezon przejdzie do historii naszej drużyny. Okazał się po 9 latach działalności najlepszym sezonem. Zmieniliśmy podejście do ŻHLPN i udało się sprowadzić do naszej drużyny 5-6 zawodników ze ścisłej czołówki z ŻHLPN. Dzięki temu zdobyliśmy brązowy medal ŻHLPN wyprzedzając m.in. pierwszy raz w historii lokalnego rywala Hemako Sztutowo. Oldboye powtórzyli nasz sukces także zdobywając brązowy medal w ŻHLPN Oldboy. Dodatkowo nasi Oldboye wygrali charytatywny turniej organizowany w Nowym Dworze Gdańskim. Po zmianie nazewnictwa na 2 PLF, drużyna FC Thermel prowadzona w tym roku przez Andrzeja Biangę radziła sobie na początku bardzo dobrze. Niestety na końcu czegoś zabrakło i awans do I ligi, który był w zasięgu ręki nam przepadł. Zajęliśmy ostatecznie 4 miejsce co było naszą porażką. W Pucharze Polski odpadliśmy w I rundzie po fatalnym występie. Trzeba wyciągnąć wnioski na przyszły sezon. Dużym sukcesem był udział Juniorów na Młodzieżowych Mistrzostwach Polski w Futsalu. Udało się awansować z grupy Eliminacyjnej i po raz kolejny zagraliśmy w najlepszej 16 drużyn w Polsce. Po raz kolejny jednak były to dla nas za wysokie progi, ale drugi raz z rzędu gra w najlepszej 16 w Polsce to jednak jest sukces. Juniorzy po wzmocnieniu zawodnikami rocznika 1996 zostali zgłoszeni do rozgrywek w starszym roczniku. Na początek zajęliśmy miejsca 5-8 w Finale Wojewódzkim Przystanek Euro 2012 ustępując tylko Lechii Gdańsk 1:0. Największym sukcesem było 9 miejsce w Polsce w Finałach Krajowych w Halowej Piłce Nożnej Szkół Wiejskich. Awans do najlepszej 8 przepadł nam tylko przez gorszy bilans bramkowy. Na turniejach halowych plasowaliśmy się w tym roku zawsze w czołówce kilka razy lądując na podium. Na koniec sezonu halowego pojechaliśmy do Szczecina na Międzynarodowy Turniej Don Bosco Cup 2009. Grając na duże bramki i nietypową jak dla hali piką zajęliśmy ostatecznie słabe 17 miejsce. Na turnieju grały takie drużyny jak: Lechia Gdańsk, Arka Gdynia, Zagłębie Lubin, Warta Poznań, Chemik Police.
Z kolei wynik w lidze trawiastej był znakomity uplasowaliśmy się po rundzie jesiennej w górnej części tabeli wygrywając z najlepszymi drużynami w lidze. Czekamy teraz na rundę wiosenną. Mamy tylko 5 pkt. straty do lidera i postaramy się powalczyć o jak najwyższy rezultat. Dzięki dobrym wynikom w lidze nasz zawodnik Sławomir Tomalski został powołany na konsultacje Kadry Pomorza rocznika 1996.

POLECAMY

TABELE